Zobrazen 1. – 12. z 24 výsledků

Long Jing Da Fo

740 
Podle tradičního čínského nazírání má pravý Long Jing mít čtyři vlastnosti (nebo čtyři poklady) - jasně zelenou barvu, hustou vůni, nasycenou chuť a nádherný tvar. Abyste si lépe vychutnali nejen chuť, ale také vzhled tohoto proslulého čaje, doporučujeme použít k přípravě skleněné konvičky či vysoké sklenice. Čaj se zalívá vodou kolem 85 °C. Zacházet s čajem by se mělo opatrně, lepší je připravit jej jemnější pro zachování jeho jemné syté vůně.

Dian Hong Mao Feng

160 
"Ochmýřené vrcholky z Yunnanu" – vyšší sorta červeného čaje z oblasti Simao. Oproti minulým letem je však tento materiál ze stromků a nikoli z keřů, tudíž je komplexnější, vydrží více nálevů a má větší Qi. Barva nálevu je oranžově-červená. Vůně sladká a intenzivní s typickým aroma sušených meruněk, sladu a lesního medu. Chuť je plná, ovocně-sladová s dlouze doznívajícím nasládlým aftertastem. Příjemně prohřívající čaj.

Yunnan Mao Jian Ye Sheng

300 
Svěží aromatický zelený čaj z výše položených zahrad na hoře Wu Liang Shan (1670 m.n.m.). Tmavozelený stejnoměrný list se znatelným podílem stříbřitých tipsů. List svěží vůně se stopou ovoce, nálev jiskřivé žlutozelené barvy, čerstvé silnější chuti s ovocným nádechem a typickou stopou vůně kaštanových květů. Aftertaste v dalších nálevech příjemně sládne a vyniká ovocná chuť.

Dian Hong Ye Sheng

400 
"Divoký Yunnan" – štavnatý červený čaj z divoce rostoucích čajovníků yunnanské velkolisté variety. Silnější a větší listy, bez tipsů, ale o to více chuti a nálevů. Typické sladké vůně a intenzivní ovocné chuti se stopami dřeva.

Hua Cha Cui Ming

390 
"Jasmínové jaro" - jasmínový čaj zpracovaný z čaje Yunnan Cui Ming z brzké jarní sklizně. Nálev žluté barvy s intenzivním jasmínovým aroma s ovocným nádechem, svěží jasmínové chuti se sladce ovocným dozvukem.

Long Jing Da Fo #43

550 
Podle tradičního čínského nazírání má pravý Long Jing mít čtyři vlastnosti (nebo čtyři poklady) - jasně zelenou barvu, hustou vůni, nasycenou chuť a nádherný tvar. Abyste si lépe vychutnali nejen chuť, ale také vzhled tohoto proslulého čaje, doporučujeme použít k přípravě skleněné konvičky či vysoké sklenice. Čaj se zalívá vodou kolem 85 °C. Zacházet s čajem by se mělo opatrně, lepší je připravit jej jemnější pro zachování jeho jemné syté vůně.

Hong Bao Shi

280 
"Červený drahokam" - drobnější lesklé lístky, pečlivě ručně tvarované do menších kuliček. Příjemně prohřívající červený čaj intenzinvní ovocné vůně, plné a komplexní, dlouze doznívající chuti se stopou muskatelu.  

Lü Bao Shi

300 
„Zelený drahokam“ – středně velké lístky, pečlivě ručně tvarované do malých kuliček. Svěží zelený čaj, příjemně nasládlé, komplexní, dlouze doznívající chuti.

Long Jing Xi Hu

200 
"Dračí studna od Západního Jezera". Jezero 'Xi Hu' se nachází poblíž Hangzou na východě Číny. Klášterní plantáže kolem něj byly známé ještě z dob Klasické knihy o čaji od Lu Yü (758 n.l.). Long Jing patří k jarním čajům a nejlepší sběr pochází ze stejného období. Proces třídění, sušení a pražení má být přesně dodržován pro výrobu pravého Long Jingu. Čaj má placaté lístky, výraznou vůni a v nálevu je sladký a krásně voňavý.

Moli Tai Mu Long Zhu

370 
Moli Tai Mu Long Zhu (Jasmínové dračí perly). Těsně kompletně ručně svinuté pravidelné kuličky z tipsů zeleného čaje, dochucené jasmínovým květem přidávaným v procesu sušení. Kvalitní jasmínové aroma vydrží dlouho po dopití čaje. Skleněné nádobí nabídne krásný pohled na rozvíjející se kuličky. Dávají zelinkavě svěží a silně aromatický nápoj silné chuti jasmínu snoubeného s jemným zeleným čajem. Nálev má světlou barvu. Oproti jasmínovým čajům prodávaným v běžných obchodech nemá tak výrazné aroma. Jasmín spíše podtrhuje čajové tóny, ale nepřehlušuje je. Čaj chutná nasládle, ale hlavní chuť je spíše květinová. Dá se připravit na více nálevů, pokud postupně zvyšujeme teplotu.

Mei Ren Lü

450 
"Zelená kráska" - netradiční, přesto výborný, zelený čaj zpracovaný ze stejného malolistého kultivaru (Qing Xin Da Mao), jako místní verze slavného taiwanského oolongu Dong Fang Mei Ren. Experimentální zelený čaj, který se velmi povedl.

Meng Ding Mao Feng

260 
"Ochmýřené vrcholky z pohoří Meng Ding". ,Mao feng', neboli ,ochmýřený vrcholek´ se jako součást názvu používá u mnoha čajů obvykle pro zdůraznění kvality použitého listu, kdy jsou v hojné míře zastoupeny právě ochmýřené vrcholky - poupě a lístek. Tmavozelený, větší, pravidelně zakroucený list výrazné, sladké vůně. V šálku se rozvine v plnou chuť trávově-květinového charakteru se svěžím podtónem zeleniny s aromatickým a dlouho trvajícím květinově-ovocným aftertastem.