Zobrazuji všech 9 výsledků

Sušené plody hlohu (shan zha)

80 
Sušené plody hlohu klínovitého (shan-zha, lat. Crataegus cuneata) - pomáhá dobrému trávení, odstraňuje tuky z cév, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a odbourává mastné kyseliny (díky čemuž napomáhá hubnutí), snižuje tlak a má antioxidační účinky specifické pro srdce díky čemuž může pomoci proti většině srdečních onemocnění.

Čínské datle (zao)

110 
Sušené a na plátky krájené plody čínských datlí. Příjemně nasládlé chuti, která připomíná sušená jablka s moučnou konzistencí. Čínské datle lze konzumovat přímo, připravit z nich nálev nebo je použít při vaření

Cesmína velkolistá (ku ding)

150 
Cesmína velkolistá (ku-ting) je jedna z mnoha druhů cesmín (paraguayská, ostrolistá, vroubkovaná, kanárská, přesněnitá, kulatá, altacrarenská, modrá). Jde o stálezelený strom, vysoký až 20m. Listy jsou zelené a zubaté. Plody červené, kulovitého tvaru. Nálev je výrazně hořký. Působí protizánětlivě, klidní játra. Snižuje tlak a hladinu cholesterolu v krvi.

Květ růže (mei gui hua)

190 
Květ růže (mej-kuej-hua) - čistí a vyživuje pleť, detoxikuje a chladí horkost, působí protizánětlivě, vyživuje játra, zlepšuje zrak, zvyšuje celkovou obranyschopnost organismu.

Ženšen pětilistý (jiao gu lan)

170 
Jiaogulan neboli Gynostema pětilistá (lat. Gynostemma pentaphyllum) je popínavá rostlina z čeledi tykvovité původem z jižní Číny. Je mrazuvzdorná až do –15 °C. Na zimu nadzemní části odumírají, na jaře však znovu obráží. Dá se pěstovat i v květináči. Rostlina je někdy označována jako pětilistý ženšen či jižní ženšen; s pravým ženšenem (Panax ginseng) ale příbuzná není.

Květ chryzantémy (ju hua)

260 
Výběrový květ bílé chryzantémy - čistí horkost, zlepšuje zrak, vyživuje játra, léčí vysoký krevní tlak. Tradičně se používá do směsi s pu-erhem, případně se s pu-erhem přímo lisuje.

Jasmínový květ (mo li hua)

130 
Sušený jasmínový květ (moli-hua), Jasminum Sambac. Pochází z Číny odkud se rozšířil dále do Arábie a Persie a odtud do Evropy. Jde o stálezelenou popínavou rostlinu či keř, který dosrůstá vyšky 0.5-3m. Dle čínské medicíny zlepšuje zrak a podporuje bezproblémovou menstruaci.

Hořká okurka (ku gua)

110 
Hořká okurka (ku-gua, lat. Momordica charantia) - pnoucí nebo plazivá, tykvi podobná rostlina s bylinnými výhony dlouhými až 5m. Její úponky jsou větvené, listy typicky dlanitě pěti až sedmilaločné, květy jednopohlavné, pětičetné, žluté barvy, se zřetelnými žilkami. Plody jsou 5-25 cm dlouhé, vřetenovitého tvaru, se svraštělým povrchem, zráním žloutnou. Rostlina byla zavlečena prakticky do všech tropických oblastí.

Kustovnice čínská (gou ji)

100 
Čerstvé, jen lehce sušené bobule Kustovnice čínské (goji, wolfberries), která se používá v celé Číně již staletí jako omlazující ovoce. Tvarem se trochu podobá rozinkám, chuť plodů je sladká s lehce kyselým dozvukem. V tradiční čínské medicíně (TČM) i mezi obyčejnými číňany je goji považována za nepostradatelný potravinový doplněk. Je známa svou prospěšností na lidský organizmus, a to jak v mladí, tak ve stáří. Žádné negativní vedlejší účinky nejsou známy.