Zobrazen 1. – 12. z 18 výsledků

Simao 2008 shu Gong Ting Xiao Bing Cha 150g

750 
Plný a hutný, příjemně nasládlý tmavý pu-er z oblasti Simao oříškové chuti s tóny dřev. Zpracováno výhradě z nejvyšší tipsové kvality listu - Gong Ting.

Xiao Qing Gan 2009 Xinhui

330 
Xiao Qing Gan / 小青柑 - doslova "malá zelená mandarinka". Původem z oblasti Xinhui / 新会, provincie Guangdong. Jedná se o puer, který byl naplněn do mandarinkové kůry.

Long Sheng 2006 shu Bing Cha 357g

1700 
Precizně zpracovaný pu-erh vyrobený z produkce 2006. Vůně čaje je plná a svěží, připomínající sladké čínské datle a zralé ovoce (Zao Xiang). Nálev je syté, plné chuti s nasládlými ořechovými až čokoládovitými tóny. V čaji chybí jakékoli známky zatuchlosti, trpkosti či kouřovitosti, jež jsou příznačné pro mladé a hlavně nekvalitně zpracované tmavé pu-erhy.

Bang Wai 2016 shu Bing Cha 357g

880 
Bang Wai Shan 邦崴山: poměrně neznámá hora v okrese Fu Dong, Lan Cang s rozlehlými lesy starých divokých čajových stromů.

Yi Wu 2006 shu Hong Kong

330 
Čaj byl skladován ve vlhkém skladu v Hongkongu, takže je znatelně zralejší, než jiné čaje stejného stáří. Vůně je kvalitní "skladová" - tzn. je cítit mokré dřevo, zemitost, houby, avšak beze stop plísní. Chuť je výrazně "mokrá" - zemitá, ve které dominují tóny dřeva a hub, zabalené do hladké sladkosti. Přesto má čaj střední plnost. Doporučujeme milovníkům "zemitých" puerů.

Yong Zhen 2021 shu Zhuan Cha 250g

680 
Cihla tmavého pueru z oblasti Lincang od prověřeného výrobce. Temně červená barva nálevu, vůně čínských datlí a skořápkových plodů, příjemně sládnoucí chuť. Velmi dobrý poměr cena/výkon. Cihla je vhodná pro okamžité popíjení i dlouhodobou úschovu.

Bu Lang 2016 Gong Ting Jin Zhen Xiao Bing Cha 100g

990 
Plný a hutný, příjemně nasládlý tmavý pu-erh specifické chuti zpracovaný ze zlatých tipsů (Jin Zhen). Zpracováno výhradě z nejvyšší tipsové kvality listu - Gong Ting.

Long Sheng 2005 shu Tuo Cha 100g

850 
Vynikající pu-erh vyrobený na podzim roku 2006. Precizně zpracovaný tmavý (shu) pu-erh z velmi kvalitní nemíchané maocha. Vůně čaje je tenká, svěží, připomínající sladké čínské datle a zralé ovoce. Nálev je syté, plné chuti se sladkými mléčnými až čokoládovými tóny. V čaji chybí jakékoli známky zatuchlosti, trpkosti či kouřovitosti, jež jsou příznačné pro mladé a hlavně nekvalitně zpracované pu-erhy. Vynikající, velmi svébytný čaj. Úplně jiný, než klasická čínská produkce. Návrat pu-erhové legendy z našeho archivu.

Puer Klasik

80 
Základní třída velkolistého Pu Erhu z provincie Yunnan na jihu Číny. Suché listy jsou velké, tvrdé, tmavě olejově hnědé. Nálev je tmavě červenohnědý. Chuť je výrazná a silná, aftertaste příjemně nasládlý.

Proces výroby tmavého pu`er 熟普洱 čaje:

Vadnutí: Čerstvě sklizené čajové lístky se nechají několik hodin vadnout na slunci, čímž se sníží jejich vlhkost, listy se stávají poddajnější a snadněji manipulovatelné v následujících krocích.
Metoda tzv. „vlhké hromady“ wodui渥堆:
Fermentace: Zvadlé čajové lístky se následně shromáždí v kontrolovaném prostředí, obvykle ve vyhřáté místnosti s vysokou vlhkostí. Listy se přikryjí látkou nebo plastovou fólií, aby se udržela vlhkost a teplo, a nechají se podstoupit přirozeným procesem fermentace. Během tohoto procesu mikroby a enzymy přítomné v listech rozkládají komplexní sloučeniny a vytvářejí různé aromatické a chuťové látky.
Obracení: Hromady čaje se pravidelně ručně obracejí, aby byla zajištěna rovnoměrná fermentace. Teplota a vlhkost jsou také monitorovány a upravovány podle potřeby pro udržení optimálních podmínek pro fermentaci.
Sušení: Po dokončení fermentačního procesu se čajové lístky rozloží na bambusové tácy a suší se na slunci nebo v nízkoteplotní peci. To pomáhá zastavit další fermentaci a snížit obsah vlhkosti v listech asi na 5%.
Třídění: Usušené listy se pak třídí ručně nebo strojově, aby se odstranily případné nečistoty nebo nežádoucí materiál. Listy jsou také tříděny na základě jejich velikosti, tvaru a kvality.
Zrání: Tmavý čaj Pu`er často zraje několik let, což pomáhá dále rozvíjet jeho chuť a vůni. Čaj se obvykle skladuje na chladném, tmavém a dobře větraném místě, jako je čajový sklep nebo bambusový koš.
Lisování: Usušené čajové lístky jsou poté lehce napařeny a lisovány do koláčů, hnízd nebo cihel pomocí tradičního nebo hydraulického lisu. Krok lisování pomáhá zhutnit čajové lístky.

Celkově proces výroby tmavého čaje Pu`er vyžaduje zkušenost a pečlivost. Fermentace je pracný a časově náročný proces, výsledný čaj je však vysoce ceněný pro svou jedinečnou chuť a příznivé účinky na lidský organismus.

Blahodárné účinky čaje typu Shu Pu´er:

Trávení: Probiotika obsažená v čaji typu Shu Pu´er zlepšují trávení a podporují funkci střev.
Cholesterol: Tmavý Pu`er pomáhá snižovat hladinu LDL (špatného) cholesterolu v těle.
Krevní cukr: Tento typ čaje pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. Díky tomu je dobrou volbou pro osoby s cukrovkou nebo s rizikem vzniku cukrovky.
Protizánětlivý účinek: Tmavý Pu`er obsahuje látky omezující vznik a rozvoj zánětlivých procesů v těle.
Antioxidační: Tmavý Pu`er obsahuje vysoké hladiny antioxidantů, které pomáhají chránit tělo před poškozením volnými radikály a snížují riziko chronických onemocnění.