Zobrazuji všechny 3 výsledky

Tie Guan Yin Tan Bei

450 
"Železná bohyně milosrdenství", neboli Bódhisattva Guan Yin. Jeden z nejznámějších čínských čajů vůbec, tentokrát v tradičním pečeném podání. Listy má poměrně silné, šťavnaté a velké, nálev dává syté žlutooranžové barvy. Směs 50% Superior a 50% King sorty Tie Guan Yin, pražené na 55 - 60% pro dosažení ovocného charakteru a bohatší chuti.

Huang Jin Gui

210 
"Zlatý skořicovník" - Nádherný čaj z proslulé horské oblasti An Xi. Čaj je velice výrazný a květinový, ale nejen to – najdete v něm i horské bylinky, lesní jahody a hustou karamelovou sladkost.

Tie Guan Yin King

230 
Tie Guan Yin Wang neboli 'královská', vyšší třída slavné Železné bohyně. Tato sorta má jasně zelené listy typicky volně srolované, vůni květinově-orchidejovou a chuť velice jemnou a květnatou, s dlouhým květinově-sladkým aftertastem.

Újezd An Xi leží v provincii Fujian na jihovýchodě Číny. Pěstování čajovníků bývávalo součástí praxe mnichů v buddhistických klášterech již v období vlády dynastie Tang (618-907). Největší oblibu si čaj získal až v 18. století. Nejprodávanější odrůdou zde pěstovaného čaje je bezesporu „Železná bohyně milosrdenství, čínsky Tie Guan Yin 铁观音. Ohledně původu názvu existuje velké množství bájí a mýtů, které se od sebe v různých detailech liší, základní děj však zůstává stejný:

Pěstiteli čaje, který kdysi žil v An Xi a obětovával soše milostivé bódhisattvy Guan Yin šálek čaje denně se zjevila bohyně samotná. Pověděla mu o místě v horách kde najde dar tentokrát on od ní. Na daném místě našel čajový keř, po jehož zpracování měl čaj výborné chuti a vůně s listy těžkými jako železo. Pojmenoval jej proto na počest milostivé bódhisattvy.