Zobrazuji všech 12 výsledků

Bang Wai 2023 Gushu sheng 8g

180 
Svěží a povzbuzující intenzivně nasládlý zelený (sheng) pu-erh s tóny lesního medu a dlouhotrvajícím sladkým aftertastem. Zpracovaný ze 400-500 let starých divoce rostoucích čajových stromů z méně známé oblasti Bang Wai v Lancangu. Lisovaný do destiček po osmi gramech pro jednoduché dávkování. Čaj má obrovskou sílu, vydrží mnoho a mnoho nálevů (můžete jej směle vychutnávat během celého dne) a má velký potenciál k dalšímu zrání.

Yi Wu Mahei 2015 Gushu sheng Bing Cha 200g

3300 
Ve vůni se snoubí čtyři profily - byliny, dřevo, ovoce a květiny, jejichž poměr se postupně proměňuje s každým nálevem. Chuť už ztratila klasickou puerovou čerstvost, naproti tomu už se vyvinula výrazná sladkost, která je doplněná stále ještě citelnou hořkostí a kyselostí. Ty se v průběhu let budou stále přeměňovat na sladkost a kulatost. Nálev je plný, středně lehký, s lehkou ovocností a dřevitostí. Čaj vydržel 12 nálevů, takže je vhodný k  celodennímu popíjení.

Yue Guang Bai „White Moonlight“

280 
"Bílý měsíční svit" - známý pod nesprávným pojmenováním jako 'bílý pu-erh', jedná se o speciálně zpracovaný zelený (sheng) pu-erh. Sklizené listy se nechávají zavadat v noci, nikoliv na slunci, jak je u maocha obvyklé. Velký podíl matně stříbřitých, velkých ochmýřených tipsů dává čaji atraktivní vzhled. Barva nálevu je žlutavá a voní nejvíce po bylinkách s trochou ovoce. Chuť je nasládlá, velmi komplexní a vyvíjí se s každým dalším nálevem, kdy až postupně se objeví trocha trpkosti a povzbuzující výrazné chuti typické pro zelené (sheng) pu-erhy.

Ba Da 2017 Gushu sheng Xiao Bing Cha 100g

920 
Koláček zeleného (sheng) pu-erhu lisovaný z listů divoce rostoucích starých čajových stromů. Směs maocha ze stromů stáří 150 a více let z širšího regionu hory Ba Da. Pečlivě vybrané stromy sklízené pouze šetrně a jednou ročně zjara. Poměrně silný a osvěžující, čisté chuti s příjemnými tóny po rýži. V závěru s výrazně nasládlou chutí která se postupně prohlubuje a vyvíjí. Čaje z Bada jsou často přirovnávány k čajům z Bulang, pouze mají tenčí, svěží chuť a unikátní vůni. Čaj má obrovskou sílu, vydrží mnoho a mnoho nálevů (můžete jej směle vychutnávat během celého dne) a má velký potenciál k dalšímu zrání. Vynikající již nyní avšak během 5-10 let (i později) bude stále lahodnější a lepší!

Wu Liang Shan 2012 sheng Bing Cha 400g

990 
Lisovaný velký koláč zeleného puerhu (shengpu) pocházející z hory Wu Liang Shan jarní produkce roku 2012. Tmavě-žlutý hutný nálev výrazně ovocné vůně. Plná, ovocná chuť s nasládlým ovocným aftertastem. Stále velmi silný, ale již lehce vyzrálý a odleželý pu-erh se skvělým potenciálem k dalšímu zrání.

Bai Hao Simao 2004 sheng Teanet Bing Cha 357g

3500 
Zelený (sheng) puerh lisovaný jako koláč (bing cha) o tradiční váze 357g. V charakteru čaje je znát doba zrání a chuť se rok od roku lehce mění a zakulacuje. Nálev má nádherně čistou, žlutavě-oranžovou barvu. Chuť je typická pro kvalitní sheng puerhy - jemně ovocně-kulatá s velice přijemnou sladkostí v závěru.

Maocha 2023

100 
Zelený (sheng) puer či ještě lépe maocha z jižních oblastí Yunnanu. Velké listy (Da Ye) voní tence a velice svěže. Čaj byl tradičně sušen na slunci, bez urychleného moderního sušení v peci, a proto neobsahuje ani nejmenší náznak nepříjemné uzenosti. Chuť je velmi jemná, sladká a na rozdíl od klasických zelených puerů nemá ani moc tónů ovocných. Objevíte v ní spíše lehkou sladkost a svěžest, tóny květinové a dlouhotrvající jemný sladký aftertaste.

Lao Mao Cha 1992

240 
Mao Cha z roku 1992 je povedený Pu Erh s chutí kvalitní, přirozeně vyzrálé Mao Cha. Vůně i chuť je typicky sladce zemitá, v chuti je lehce cítit sušené ovoce. Čaj nemá pražené tóny (kvalitní výrobní postup) a je velice jemný. Nálev tmavooranžové až rudé barvy, nasládlý s dlouhým osvěžujícím aftertastem.

Proces výroby zeleného pu`er 生普洱 čaje:

Vadnutí: Čerstvě sklizené čajové lístky se rozloží na dobře větraném místě aby zavadly. Tento proces umožňuje snížit obsah vlhkosti v listech a připravuje je na další krok.
Zabití zeleně 杀青: Uschlé listy se pak rychle zahřejí/samopropaří na pánvi, aby se zastavila jakákoli enzymatická aktivita a odstranila se zbytková vlhkost. Čajové lístky jsou pečlivě sledovány, aby nedošlo k nadměrnému či nedostatečnému zahřátí.
Rolování: Uschlé čajové lístky se rolují ručně nebo strojově. Válcování narušuje buněčné stěny čajových lístků, uvolňuje enzymy a spouští proces fermentace.
Sušení na slunci: Po svinutí se čajové lístky rozloží na slunci, aby uschly. Sušení na slunci pomáhá snižovat obsah vlhkosti v listech a umožňuje listům absorbovat některé přirozené chutě a vůně prostředí. Proces sušení může trvat několik hodin nebo dokonce dní, v závislosti na povětrnostních podmínkách.
Lisování: Usušené čajové lístky jsou poté lehce napařeny a lisovány do koláčů, hnízd nebo cihel pomocí tradičního nebo hydraulického lisu. Krok lisování pomáhá zhutnit čajové lístky a vytvořit jedinečný chuťový profil, který je velmi vyhledávaný znalci čaje Pu`er.
Skladování: Slisovaný čaj Pu`er se poté skladuje na chladném a suchém místě s čistým vzduchem, aby časem přirozeně zestárnul. Tento proces zrání pomáhá rozvíjet komplexnost a hloubku chuti čaje a může trvat roky nebo dokonce desetiletí, než dosáhne svého plného potenciálu.

Zdravotní účinky:

Trávení: Zelený Pu`er obsahuje probiotika a enzymy, které mohou pomoci zlepšit trávení a napomáhat vstřebávání živin.
Hubnutí: Bylo prokázáno, že zelený Pu`er pomáhá zvýšit metabolismus a snižuje tělesnou hmotnost, takže je oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí zhubnout.
Srdce: Zelený Pu`er obsahuje sloučeniny, které mohou pomoci snížit krevní tlak a hladinu cholesterolu, což může snížit riziko srdečních onemocnění.
Protizánětlivé: Zelený Pu`er obsahuje látky, které mohou pomoci snížit zánět v těle a zlepšit celkové zdraví.
Antioxidant: Zelený Pu`er obsahuje vysoké hladiny antioxidantů, které pomáhají chránit tělo před poškozením volnými radikály a snižují riziko chronických onemocnění.