Zobrazen 1. – 12. z 14 výsledků

Sencha Shizuoka

380 
Jemnější střední třída oblíbené tradiční Senchy vytříbeného, převážně ovocně-nasládlého charakteru s typickým aftertastem.

Sencha Ryokucha

250 
Základní třída tradiční Senchy pro běžné každodenní popíjení. Silnější chuti, výrazné vůně a typického charakteru.

Long Jing Shi Feng

460 
"Dračí studna ze Lvího vrcholku" - Podle tradičního čínského nazírání má pravý Long Jing mít čtyři vlastnosti (nebo čtyři poklady) - jasně zelenou barvu, hustou vůni, nasycenou chuť a nádherný tvar. Náš Shi Feng má všechny tyto vlastnosti v hojné míře. Abyste si lépe vychutnali nejen chuť, ale také vzhled tohoto proslulého čaje, doporučujeme použít k přípravě skleněné konvičky či vysoké sklenice. Čaj se zalívá vodou kolem 80-85 °C. Zacházet s čajem by se mělo opatrně, lepší je připravit jej jemnější pro zachování jeho jemné syté vůně.

Song Luo Ji Pin

370 
Výběrová třída čaje z hory Song Luo, který je mezi slavnými čaji Číny poctěn titulem "Zelené zlato". Průzračně čistý nálev je silný, lehce trávově květinový a má sladkou chuť po čínských olivách. Čaj zpracovaný pouze z tipsů je silný, hutný a obsahuje značné množství jemného chmýří. Nejen že má tento čaj znamenitou barvu, vůni i chuť ale také obsahuje mnoho látek, které člověk potřebuje. Podle výzkumů má vysoký obsah vitaminu C (až 170mg/100g), dále obsahuje až 17 druhů aminokyselin, organické sloučeniny a minerály které mají jak výživovací tak léčivé účinky. Song Luo se doporučuje především na podporu trávení, dále pomáhá odstraňovat z těla tuky, zbavuje horkosti a může regulovat tok životní energie. Často byl předepisován na léčbu vysokého krevního tlaku, nemoci ledvin, kardiovaskulárních onemocnění, úplavice ale také na léčbu kožních vředů.

Lü Xue Ya

200 
"Zelený sníh" je poměrně nový druh čaje, který se začal produkovat v roce 2003. Podélně svinuté lístky mají smaragdovou barvu a svěží zelené aroma. Nálev smaragdově zelené barvy, je plný hutné, vyvážené a lehce pečené chuťi i v dalších nálevech s jemně sladkým aftertastem. Čaj lze připravit i jen ve studené vodě. Dobu louhování je pak nutné prodloužit minimálně na 7 minut. Jednoduše tak v horkých letních dnech připravíte lahodný a osvěžující 'ledový čaj'.

An Ji Bai Cha Ji Pin

900 
Zářivě zelené lehce zakroucené lístky svěží vůně. V nálevu je cítit autentická vůně zelených čajů z An Ji – jemná a sladká po lískovém oříšku či čerstvém zeleném hrášku. Chuť je čerstvá, svěží, jemná, s tóny lískových oříšků a hrášku, kulatá a nasládlá s výrazným umami. Aftertaste výrazný a dlouhý, příjemně sladký. Čaj také obsahuje velké množství aminokyselin (mimo jiné také L-theanin), které jsou zdraví prospěšné a mají velký podíl na chuti tohoto čaje.

Hua Cha Cui Ming

390 
"Jasmínové jaro" - jasmínový čaj zpracovaný z čaje Yunnan Cui Ming z brzké jarní sklizně. Nálev žluté barvy s intenzivním jasmínovým aroma s ovocným nádechem, svěží jasmínové chuti se sladce ovocným dozvukem.

Shincha

440 
Vysoká třída japonského listového zeleného čaje z oblasti Shizuoka sklizená a zpracováná s maximální péčí a pečlivostí. První jarní sklizeň (Shincha) vytříbeného, intenzivně ovocně-nasládlého charakteru s typickým aftertastem.

Long Jing Da Fo #43

380 
Podle tradičního čínského nazírání má pravý Long Jing mít čtyři vlastnosti (nebo čtyři poklady) - jasně zelenou barvu, hustou vůni, nasycenou chuť a nádherný tvar. Abyste si lépe vychutnali nejen chuť, ale také vzhled tohoto proslulého čaje, doporučujeme použít k přípravě skleněné konvičky či vysoké sklenice. Čaj se zalívá vodou kolem 85 °C. Zacházet s čajem by se mělo opatrně, lepší je připravit jej jemnější pro zachování jeho jemné syté vůně.

Bai Xue Long

270 
"Bílý sněžný drak" - nádherně zpracovaný bílý čaj intenzivně nasládle-bylinné vůně. Žlutavý, jiskřivý nálev voní komplexně po ovoci s bylinkami. Chuť je výrazná, sladká, ušlechtile natrpklá, beze stopy svíravosti. Jde o jeden z mála nově vyráběných bílých čajů, který díky své vysoké kvalitě velmi brzy získal na popularitě nejen v Číně, ale i dalších zemích.

Bi Luo Chun

240 
“Smaragdové spirálky jara“. Velmi jemný čaj který se má sbírat brzy zjara, jakmile se objeví první něžné lístečky, ve kterých je obsah aminokyselin a čajových fenolů největší. Čaj musí být zpracován ještě týž den kdy byl sklizen. Celý proces (sběr, sušení a svinování) musí být ukončen do noci. Pi Lo Chun má sedm tříd různé kvality – čím nižší je třída, tím větší jsou sbírané lístky a naopak. U vysokých tříd je použitá teplota sušení nižší a zacházení s listem opatrnější. Vůně suchého čaje je nepopsatelná, téměř medová, lístky jsou zakrouceny do miniaturních, bohatě ochmýřených spirálek, nálev má barvu jemně smaragdovou s chutí těžší, plnou, přesto velmi svěží.