Zobrazen 1. – 12. z 37 výsledků

Chen Pi Shou Mei Fang Cha

190 
Shou Mei, v Čechách také znám pod překladem 'Obočí dlouhého věku' - základní třída bílého čaje. Velké žlutozelené až světlehnědé bohatě ochmýřené listy, mezi nimiž lze najít i pár silných tipsů. Nálev je sytě oranžově-žlutavé barvy s typickou vůní a chutí bílých čajů - lehce bylinně květinovou až ovocnou se silnějším aftertastem. K tomu se přidává citrusově-svěží charakter mandarinky.

Long Jing Xi Hu Superior

300 
Vyšší třída známé & oblíbené "Dračí studny od Západního jezera" (která má celkem 13 různých tříd kvality). Autentický Lung Ching má být zpracován jedině ručně, což vyžaduje hodně schopnosti a času, a tím pádem navyšuje cenu čaje. Kvalita takového čaje však odpovídá ceně. Dračí studny vyšších sort dávají průzračně čistý nápoj něžně smaragdové barvy s vůní hustou jako orchideje a svěží nasycenou chuť s ovocnými tóny.

Long Jing Xi Hu

200 
"Dračí studna od Západního Jezera". Jezero 'Xi Hu' se nachází poblíž Hangzou na východě Číny. Klášterní plantáže kolem něj byly známé ještě z dob Klasické knihy o čaji od Lu Yü (758 n.l.). Long Jing patří k jarním čajům a nejlepší sběr pochází ze stejného období. Proces třídění, sušení a pražení má být přesně dodržován pro výrobu pravého Long Jingu. Čaj má placaté lístky, výraznou vůni a v nálevu je sladký a krásně voňavý.

Dian Hong Jin Zhen

200 
"Zlaté jehličky" – výtečná sorta červeného čaje z oblasti Feng Qing provincie Yunnan. Obsah "Da Jin Hao" neboli "velkých zlatých tipsů" činí přibližně 60-70%. Bohatě ochmýřené tipsy jsou stejnoměrně svinuté. Barva nálevu je tmavě oranžovo-červená a pozoruhodně čistá. Vůně je vyváženější a intenzivnější než u třídy Dian Hong Gong Fu a lze v ní cítít aroma sušených meruněk, lesního medu a broskví. Chuť je velmi pronikavá & jemná. Čaj vydrží mnoho nálevů, aftertaste v ústech přetrvává dlouhou dobu po samotném pití. Velice dobrý jako prohřívající čaj, což jej činí zvláště vhodným pro popíjení v chladných měsících roku. Pro příležitostné milovníky čaje má vskutku euforizující účinky.

Meng Ding Si Bei Xiang

230 
"Vůně čtyř šálků", oblíbený a dostupný zelený čaj z pohoří Meng Ding. Název čaje odvozuje jeho charakter s krásnou, intenzivní sladkou vůní, což ale není vše, neboť v čaji jsou ukryty vůně čtyři, které se projevují postupně, s každým nálevem vystoupí do popředí jedna z nich, která v šálku dominuje - proto 'vůně čtyř šálků'. Jiskřivý nálev lehce svíravé a silné zeleninové chuti s intenzivní květově-ovocnou stopou na patře a s pomalu doznívajícím mírně kořeněným nasládlým aftertastem.

Yue Guang Bai „White Moonlight“

280 
"Bílý měsíční svit" - známý pod nesprávným pojmenováním jako 'bílý pu-erh', jedná se o speciálně zpracovaný zelený (sheng) pu-erh. Sklizené listy se nechávají zavadat v noci, nikoliv na slunci, jak je u maocha obvyklé. Velký podíl matně stříbřitých, velkých ochmýřených tipsů dává čaji atraktivní vzhled. Barva nálevu je žlutavá a voní nejvíce po bylinkách s trochou ovoce. Chuť je nasládlá, velmi komplexní a vyvíjí se s každým dalším nálevem, kdy až postupně se objeví trocha trpkosti a povzbuzující výrazné chuti typické pro zelené (sheng) pu-erhy.

Dian Hong Mao Feng

160 
"Ochmýřené vrcholky z Yunnanu" – vyšší sorta červeného čaje z oblasti Simao. Oproti minulým letem je však tento materiál ze stromků a nikoli z keřů, tudíž je komplexnější, vydrží více nálevů a má větší Qi. Barva nálevu je oranžově-červená. Vůně sladká a intenzivní s typickým aroma sušených meruněk, sladu a lesního medu. Chuť je plná, ovocně-sladová s dlouze doznívajícím nasládlým aftertastem. Příjemně prohřívající čaj.

Zheng Shan Xiao Zhong

180 
"Lapsang Souchong", nebo také "uzený čaj". Tradiční, ručně zpracovaná čajová specialita z pohoří Wu Yi provincie Fujian. Nálev velice příjemné a silné, hladké, ušlechtile kouřové chuti s tóny sušeného ovoce. Pro tento čaj typická a žádaná vůně borového dřeva a jehličí je plně zastoupena a harmonicky se snoubí s charakterem čaje jako celku, z čehož již lze poznat autenticitu a tradiční postup výroby.

Kukicha

210 
Tradiční sorta japonského čaje, v kterém jsou zpracovány nejen listy, ale i řapíky. Díky tomu, má tento čaj nižší obsah kofeinu a svěží, trávově-zeleninovou a lehce nasládlou chuť.

Sencha Ryokucha

240 
Základní třída tradiční Senchy pro běžné každodenní popíjení. Silnější chuti, výrazné vůně a typického charakteru.

Genmaicha

170 
Japonský zelený čaj Bancha smíchaný s najemno opraženou rýží, která mu dává speciální chlebově sladkou chuť. V překladu název znamená „Čaj s neleštěnou rýží“.

Bancha

130 
Tradiční základní třída běžného japonského čaje spíše silnějšího charakteru a řízné plné chuti.